Запорука безпечної та безтурботної експлуатації автомобіля в холодну пору року – завчасна підготовка транспортного засобу. Кожен досвідчений водій, який знає, як підготувати автомобіль до зими восени, погодиться, що вересень і жовтень – кращий період для необхідних процедур, аби все встигнути.
Систематизувати підготовку допоможе поділ на етапи:
- гума та підвіска;
- двигун і технічні рідини;
- стан кузова.
Підготовка автомобіля до зими в першу чергу вимагає установки відповідної гуми. Якщо виконати всі процедури з якихось причин неможливо, зимові покришки – обов'язкове придбання, яке дозволить відчувати себе впевнено на дорозі.
Українське законодавство це питання жодним чином не регулює і все ще покладається на відповідальне ставлення автомобілістів до безпеки на дорозі. Просто варто пам'ятати, що на слизькому покритті літні шини збільшують гальмівний шлях в 2 рази.
З тих же причин безпеки необхідно перевірити деталі підвіски і гальма. Ваш автомобіль повинен бути готовий до підвищених навантажень, а навіть невеликий мороз – вже екстремальні умови для складної техніки. Не нехтуйте своєчасним техоглядом і сервісними процедурами.
Омивач скла – перше, про що потрібно подумати відразу після заміни покришок при підготовці до холодного сезону. Обрати якісний омивач допоможуть кілька порад:
- не економте – дешеві засоби замерзають при невеликому морозі;
- обирайте в якості основи етиловий спирт;
- неприємний запах допоможе ідентифікувати фальсифікат;
- спочатку використовуйте засоби для температури -10, потім додайте більш «суворі».
Омивач скла й антифриз, так само як і всі технічні рідини, обов'язково повинні відповідати зимовому характеру експлуатації. Про заміну компонентів важливо подбати заздалегідь.
Якщо в холод не заводиться автомобіль – вірна ознака проблем з акумулятором. Через кілька років експлуатації стан АКБ погіршується, а при сильному морозі його ємність знижується. Перед настанням холодів акумулятор слід підзарядити.
Обов'язково переконайтеся в цілісності лакофарбового покриття кузова, відсутності глибоких подряпин, відколів та іржі. Волога зима й агресивні реагенти на дорогах погіршать початкові проблеми з кузовом, який з настанням весни «розквітне» з новою силою. Краще уникнути таких проблем і підготувати кузов. Тоді автомобіль зустріне холоди у всеозброєнні та переживе зиму без жодних труднощів.