Як правильно вибрати автомобільний акумулятор

buttons.will share

Головним джерелом енергії для автомобіля є акумулятор. У ньому зберігається енергія, яку виробляє генератор у процесі роботи двигуна. АКБ віддає накопичені кіловати транспортному засобу тоді, коли це необхідно.

Важливо знати, як вибрати акумулятор для автомобіля, адже це один з найважливіших вузлів машини. Цей пристрій досить габаритний та важкий, і з часом, через несприятливі погодні умови, наприклад, дуже великі морози, чи з інших причин, може знадобитися його заміна.

Які є різновиди акумуляторів

Автомобільні АКБ поділяються на багато типів, тому варто розглянути особливості кожного. Перший вид – це свинцево-кислотні моделі, які випускаються з абревіатурою EFB або AGM. Це найбільш поширений тип, такі акумулятори ще називають «мокрими». До їхнього складу входить електроліт у вигляді рідини, найчастіше це сульфатна кислота.

У цьому матеріалі знаходяться пластини, виготовлені зі сплавів. Електроліт створює іонні рухи для генерації електричної енергії під час руху автомобіля. Моделі EFB встановлюються в машинах з бензиновими двигунами та системою старт-стоп. Вони більше підходять для високих стартових навантажень завдяки спеціальному дизайну пластин.

В акумуляторах типу AGM також присутній електроліт у вигляді рідини. Ці пристрої називають спіральними за рахунок характерного дизайну пластин. Вони більш надійні та ефективні в роботі, адже мають велику поверхню для іонного обміну. AGM найчастіше встановлюють на потужні автомобілі, вибагливі до розряду.

Другий тип – гелеві акумулятори або GEL. Від традиційних моделей вони відрізняються завдяки особливій конструкції електроліту. Він присутній у вигляді не рідини, а желе. Такий матеріал не витікає та добре захищає пластини від корозії. Гелеві акумулятори стійкі до глибоких розрядів, проте не дають високого пускового струму, тому встановлюються в малопотужному транспорті.

Вибір за ємністю та пусковим струмом

Розглянувши основні типи автомобільних акумуляторів, варто визначити основні характеристики, на які звертають увагу під час покупки.

Ємність

Від цього показника залежить кількість енергії, яку може збирати та віддавати батарея. Ємність вимірюють в Ah, вона показує, скільки струму видає агрегат за одну годину. Цей параметр безпосередньо впливає на те, як довго зможе працювати ваше авто без запущеного двигуна.

Розглянемо, який вибрати акумулятор для автомобіля залежно від ємності:

  • потужність машини. Якщо у вас великий двигун і багато електроніки, вам знадобиться більша ємність для стабільного функціонування транспортного засобу;
  • стиль їзди, клімат. Вам потрібна висока ємність, якщо ви часто їздите по місту, потрапляєте в затори або водите машину на холодну в мороз;
  • додаткове обладнання. Щобільше електричних пристроїв встановлено у вас, то більша ємність вам знадобиться. До таких агрегатів відносяться, наприклад, магнітола, підігрівачі сидінь тощо.

Враховуйте також рекомендації виробника, вказані в інструкції з експлуатації транспортного засобу. Важливий момент: краще передбачити невеликий запас ємності для резерву на випадок, якщо ваш автомобіль потребує більше електрики.

​​​​​​​​​​​​​​

Пусковий струм

Це мінімальний показник, який зможе видати АКБ, коли ви запустите його в прохолодну погоду (за мінусової температури). Якщо ви вмикаєте двигун на холодну, він потребує більшої потужності через підвищену густоту мастила та загалом знижену ефективність.

Пусковий струм акумулятора має декілька особливостей:

  1. Мінімальний параметр позначається, як А (ампери). Він показує, наскільки швидко батарея вашого авто зможе дати струм для запуску двигуна.
  2. Зменшення в мінусову температуру. На холоді часто буває складніше запустити двигун через те, що акумулятор дає менше струму, ніж зазвичай.
  3. Необхідність запасу. Краще, коли у вас буде резерв, особливо якщо ви водите машину з великим двигуном або часто їздите в холоди.

Під час вибору оптимального пускового струму також потрібно звертати увагу на рекомендації виробника. Цей показник вказують в інструкції з експлуатації, в технічних характеристиках, а також на маркуванні самого приладу.

Як перевірити сумісність з машиною

Важливо проводити підбір акумулятора по авто, тобто шукати пристрій, що відповідає характеристикам вашого транспортного засобу. Дізнатися, який саме вам підійде, можна двома способами: переглянувши рекомендації виробника, або зазирнувши під капот автомобіля.

Для більшості транспортних засобів, обладнаних великою кількістю електроустановок, вибирають моделі типу WET. Якщо електросистем дуже багато або автомобіль оснащений «старт-стоп», тоді варто вибрати прилад типу EFB. AGM підходить для дорогих авто люксового або преміум класу, а також спорткарів.

https://images.pexels.com/photos/5572271/pexels-photo-5572271.jpeg?auto=compress&cs=tinysrgb&w=1260&h=750&dpr=2

Полярність як важливий критерій

На цей параметр також потрібно звертати увагу при виборі акумулятора. Полярність визначає напрямок під час підключення клем до батареї автомобіля. Якщо підʼєднати їх неправильно, це призведе до короткого замикання або пошкодження АКБ. Існує також вірогідність виходу з ладу електрики машини.

Полярність показує, які полюси позитивні, тобто +, а які негативні, тобто -. Залежно від моделі батареї та виробника, цей показник може відрізнятися. Щоб дізнатися полярність, потрібно подивитися на клеми або корпус самого пристрою. Позитивний полюс позначається червоним, а негативний – чорним.

Полярність також поділяється на пряму та зворотну. Першу називають лівим плюсом, її використовують у китайських авто (а у минулому – також у машинах, виготовлених у СРСР чи країнах СНД). Зворотна полярність зустрічається в транспортних засобах, виготовлених у Європі та Азії.

Тип та розмір корпусу

Здійснюючи вибір автомобільного акумулятора, важливо звертати увагу на характеристики й зовнішній вигляд моделі, яка була встановлена раніше. Всі виробники дотримуються єдиних стандартів щодо габаритів, цей показник залежить від ємності приладу. Залежно від країни виготовлення, корпуси поділяють на азіатські та європейські.

Ці два варіанти відрізняються між собою за розташуванням клем та розмірами. В азіатських авто АКБ мають велику висоту, проте порівняно компактні за довжиною, в європейських навпаки. Останній варіант також використовується в автомобілях, виготовлених у країнах СНД.

Як уникнути швидкого виходу акумулятора з ладу

Вибирайте нові моделі АКБ, нехай за вартістю вони будуть дорожче. Важливий момент: потрібно, щоб батарея постійно була зарядженою. Якщо його ступінь низький, робочий ресурс АКБ скорочується. Також потрібно час від часу контролювати показник напруги, зробити це можна за допомогою вольтметра.

Ви можете заряджати акумулятор під час довгої подорожі або у власному гаражі, користуючись спеціальним зарядним пристроєм. Не варто їздити на машині взимку, якщо заряд батареї низький, адже в цей період працює більше електрообладнання, внаслідок чого навантаження на пристрій зростає.

Старт взимку має бути максимально простим, і тривати не більше 10-15 секунд. Якщо не вдалося завести мотор відразу, зробіть паузу приблизно на хвилину. Щороку або 1 раз на 6 місяців варто проводити чистку та перевірку кріплень, також звертайте увагу на цілісність корпуса.

Вчасно визначити будь-які несправності та замінити пристрої, які вийшли з ладу, можна під час професійного ТО. Власникам авто МІТСУБІСІ слід звернутися до офіційного дилера, компанії «MITSUBISHI Арма Моторс Київ». Запис на сервіс здійснюється прямо на сайті, тут можна зробити розрахунок вартості ТО, щоб відразу розрахувати бюджет обслуговування.

menu.footer disclaimer
Created by CF.Digital